اجاره دستگاه زردی نوزاد در منزل (علل، علائم، قیمت)

اجاره دستگاه زردی نوزاد در منزل

اجاره دستگاه زردی نوزاد در منزل به عنوان یک راهکار مطمئن، ایمن و باصرفه اقتصادی مناسب برای درمان زردی نوزادانی که یک روز بعد از تولد به زردی مبتلا شده اند، کمک کننده خوبی برای درمان آن ها می باشد.

زردی نوزاد ممکن است به دلایل مختلفی ایجاد شود. برخی از علل رایج زردی نوزاد عبارتند از:

زردی فیزیولوژیک: این نوع زردی ناشی از تجمع بیش از حد پیگمان‌های بیلیروبین در بدن نوزاد است و بیشتر در نوزادان ترم و به موقع به وجود می‌آید.
زردی پاتولوژیک: این نوع زردی ناشی از مشکلاتی مانند عدم توانایی کبد در تجزیه بیلیروبین یا وجود عفونت‌هایی مانند هپاتیت است.

دستگاه زردی نوزاد در منزل

دستگاه زردی نوزاد در منزل

اجاره دستگاه زردی نوزاد و استفاده از دستگاه زردی نوزاد در منزل یکی از راه حل هایی است که می توان برای برطرف نمودن زردی نوزاد در خانه و یا منزل خود از آن استفاده نمود.

معمولاً افراد زیادی برای درمان زردی کودک خود به بیمارستان ها مراجعه می کنند. این افراد به علت بی اطلاعی از درمان زردی نوزاد در منزل، در این مراکز و با هزینه های خیلی زیادی درمان را انجام می دهند.

خیلی از والدین خبر از درمان نوزاد خود در منزل و کرایه دستگاه زردی نوزاد در منزل برای درمان، ندارند.

این افراد فکر می کنند که فقط در بیمارستان می توان نسبت به درمان بیماری زردی نوزاد خود، با هزینه زیاد باید اقدام کنند.

علائم زردی نوزاد

زردی نوزاد معمولاً با علائم آشنا همراه است. برخی از علائم رایج زردی نوزاد عبارتند از:

 • پوست، چشم‌ها و بینی زرد رنگ شده است.
 • نوزاد کمتر از حد معمول بر دست و پا ادرار می‌کند.
 • نوزاد بی‌اشتها شده است.
 • خواب آرام ندارد و بی قرار است.

راه‌های درمان زردی نوزاد

برای درمان زردی نوزاد، روش‌های متنوعی وجود دارد. راه درمان معمولاً بستگی به شدت و علت زردی دارد. برخی از روش‌های درمان زردی نوزاد عبارتند از:

 • نوردرمانی:در این روش، نوزاد به نورهای خاصی تحت عرضه قرار می‌گیرد که به تجزیه بیلیروبین کمک می‌کند.
 • تعویض خون: در موارد شدید زردی نوزاد، تعویض خون ممکن است لازم شود تا بیلیروبین اضافی از بدن نوزاد حذف گردد.

نکاتی درباره زردی نوزاد

 1. برای تشخیص و درمان صحیح زردی نوزاد، مهم است که به موقع به پزشک مراجعه کنید.
 2. تغذیه صحیح و منظم نیز می‌تواند به کاهش زردی نوزاد کمک کند.
 3. در صورتی که علائم زردی نوزاد بهبود نیابد و یا شدت زردی افزایش یابد، حتماً به پزشک مراجعه کنید.

دستگاه زردی نوزاد چیست؟

دستگاه زردی نوزاد به عنوان یکی از تجهیزات پزشکی مورد نیاز برای از بین بردن بیلی روبین اضافی موجود در خون و زیر پوست نوزادان دارای زردی به کار گرفته می شود.

این نوزادان که بدو تولد و یک روز بعد از تولد، به علت اختلال عملکرد در کبد و عدم توانایی دفع آن از طریق کبد خود، از دستگاه فتوتراپی(دستگاه زردی نوزاد) برای شکست بیلی روبین اضافی و دفع آن از طریق مدفوع، استفاده می شود.

دستگاه زردی نوزاد در منزل

زردی نوزادان می تواند از اختلال و یا کم کاری کبد نوزادان قبل از تولد و تجمع بیش از حد بیلی روبین در خون آن ها اتفاق بیفتد.

این بیماری باید بعد از تولد و در اسرع وقت توسط دستگاه زردی نوزاد در منزل نسبت به از بین بردن بیلی روبین موجود در خون و در زیر پوست تجمع یافته نوزادان، اقدام نمود.

دستگاه زردی نوزاد می تواند به عنوان کمک کننده ای مفید و قابل اطمینان برای کاهش زردی نوزادان به کار گرفته شود.

این خدمات توسط شرکت پرستاری آریافتو به صورت اجاره دستگاه زردی در منزل که نصب و راه اندازی و آموزش آن رایگان است، می توان استفاده مفید و موثری نمود.

عملکرد دستگاه فتوتراپی

دستگاه فتوتراپی با استفاده از نورهای خاصی که از طریق الیاف نوری منتقل می‌شوند، به پوست اشعه می‌دهد. این نورها می‌توانند از نوعهای مختلفی باشند، از جمله نور قرمز، نور آبی و نور نزدیک به ماوراء بنفش. هر نوع نور دارای خواص و کاربردهای خاصی در درمان پوست است.

عملکرد دستگاه بیلی چک خون

دستگاه بیلی چک خون یک دستگاه پزشکی است که برای اندازه‌گیری سطح بیلی‌روبین (یک نوع پیگمانت زرد موجود در خون) در بدن استفاده می‌شود. این دستگاه معمولاً در بخش‌های پزشکی، بخصوص در بخش‌های نوزادان، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دستگاه-بیلی-چک

برای استفاده از دستگاه بیلی چک خون، نمونه‌ای از خون بیمار گرفته می‌شود و سپس به وسیله‌ی دستگاه، سطح بیلی‌روبین در نمونه خون اندازه‌گیری می‌شود. این اندازه‌گیری معمولاً با استفاده از روش‌های نوری انجام می‌شود. دستگاه بیلی چک خون میزان بیلی‌روبین را به صورت عددی نمایش می‌دهد و در برخی مدل‌ها، می‌تواند نتیجه‌ی اندازه‌گیری را به صورت گرافیکی نیز نمایش دهد.

استفاده از دستگاه بیلی چک خون برای تشخیص و پایش ایکتروهپاتیت نوزادان که باعث زردی پوست و چشم می‌شود، بسیار مهم است. این دستگاه به پزشکان کمک می‌کند تا میزان سطح بیلی‌روبین در خون را درک کنند و در صورت لزوم، اقدامات مناسبی مانند فتوتراپی یا نیاز به مراقبت بیشتر را به عمل آورند.

اگر در مورد دستگاه بیلی چک خون یا در خصوص تست زردی نوزاد سوالی دارید، شرکت خدمات پرستاری آریافتو با مشاوره های رایگان در خدمت شما می باشد.

روش کار با فتوتراپی یا دستگاه زردی نوزاد به چه صورت است؟

روش کار با دستگاه فتوتراپی یا دستگاه زردی نوزاد در منزل، بدین شکل است که در ابتدا باید لباس های کودک به صورت کامل به غیر از پوشک درآورده شود و حتماً بدن کودک خشک و عاری از رطوبت باشد.

با قرار دادن نوزاد به مدت 2 الی 2/5 ساعت در هر نوبت در این دستگاه و خارج نمون بعد از این ساعت و شیر دادن توسط مادر برای دفع بیلی روبین از بدن کودک، یکی از دستوالعمل هایی است که باید رعایت شود.

دمای منزل حتماً باید بین 20 تا 25 درجه سانتی گراد باید تنظیم شود و هوای خانه نباید خیلی سرد و یا خیلی گرم باشد و مابین درجه ای که اعلام کردیم، کفایت می کند.

دستگاه-زردی

در ادامه لامپ های منزل، تماماً خاموش و فقط لامپ های دستگاه زردی نوزاد باید روشن باشد.

با قرار دادن نوزاد در داخل این دستگاه، نور مخصوصی از لامپ های فلورسنت یا ال ای دی این دستگاه تولید و بر بدن نوزاد تابانده می شود.

بیلی روبین موجود در لایه زیر پوست کودک، شکسته شده و از بدن نوزاد به طرق مختلف (ادرار و مدفوع) دفع و خارج می گردد.

با استفاده از چشم بند مخصوص این دستگاه و بستن آن بر روی چشم نوزاد و چرخاندن و تغییر وضعیت و حالت بدنی نوزاد، به بهبودی زودتر کودک کمک زیادی می گردد.

مراکز تهیه دستگاه زردی نوزاد

اجاره دستگاه زردی نوزاد در منزل را می توانید از مرکز خدمات پرستاری آریافتو بخواهید.

کافیست با شرکت ما تماس بگیرید تا کارشناس خبره ما در اندک زمانی برای نصب و راه اندازی دستگاه فتوتراپی(دستگاه زردی نوزاد) به منزل شما بیایند و این دستگاه را برای شما نصب و راه اندازی کنند.

آموزش های لازم برای استفاده از این دستگاه  به صورت رایگان در اختیار شما قرار خواهد گرفت

.

شما می توانید نکات و دستوالعمل هایی که لازم می بینید، از کارشناسان ما به صورت حضوری و در زمان نصب دستگاه زردی نوزاد در منزل درخواست نمایید.

شما به غیر از دریافت خدمات حضوری ما در موقع تحویل دستگاه ، از طریق تلفنی نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید و خدمات مشاوره ای به صورت رایگان دریافت نمایید.

دستگاه زردی نوزاد در منزل یکی از بهترین روش های درمان نوزادانی است که یک روز بعد از تولد دچار این بیماری می شوند، و با اندک هزینه ای می توان آنان را درمان نمود.

اجاره دستگاه زردی یا خرید آن، کدام بهتر است؟

خیلی از افراد به فکر خرید و استفاده از دستگاه زردی نوزاد در منزل ، برای درمان کودک خود هستند و نمی دانند مراکزی هستند که خدمات اجاره دستگاه زردی نوزاد در منزل را دارند.

این افراد احتمالاً اطلاعاتی در خصوص زردی کودک خود ندارند و فکر می کنند ممکن است هر چند روز یک بار به این دستگاه نیاز پیدا می کنند.

به این عزیزان باید بگوییم که خرید دستگاه زردی نوزاد اصلاً به صرفه نیست و باید پول هنگفتی برای دو یا سه روزی که از این دستگاه برای بهبودی نوزاد خود استفاده می کنید باید بپردازید.

این دستگاه پس از این به هیچ عنوان به کار شما نمی آید. چون بعد از سه روز کودک شما بهبودی کامل یافته و باید دستگاه زردی که هیچ استفاده ای ندارید، در خانه خود نگه دارید.

با این کار هم فضای خانه شما را اشغال می کند و هم پول زیادی بابت خرید آن پرداخت کرده اید.

پس با کرایه دستگاه زردی نوزاد در منزل، خود را از دردسرهایی که پس از خرید این دستگاه دامن گیر شما می شود رهایی یابید.

مزایای استفاده از دستگاه زردی نوزاد در منزل ؟

استفاده از دستگاه زردی نوزاد در منزل خیلی مفید برای حال نوزادان می باشد.

اگر نوزاد خود را در منزل با استفاده از دستگاه زردی نوزاد درمان کنیم، هم در هزینه ها صرفه جویی کردیم و هم مادر در تمام 24 ساعت شبانه روز در کنار فرزند خود است.

وجود مادر در کنار کودک می تواند از نظر روحی به مادر کمک کند و هم می تواند در تغذیه کودک خود در زمان های مختلف شبانه روزی، اقدام نماید.

از مزیت های دیگر اجاره دستگاه زردی نوزاد در منزل این است که از بروز امراض واگیردار که در بیمارستان ها به وفور وجود دارد، جلوگیری نماید.

بیمارستان به علت اینکه یک مرکز درمانی می باشد، انواع و اقساط افراد، با بیماری های گوناگون به آنجا مراجعه می کنند. همین مسئله می تواند بیماری آن ها به بقیه سرایت کند.

پس به این نتیجه رسیدیم که دستگاه زردی نوزاد در منزل و استفاده از آن چقدر با ارزش تر و مفید فایده برای نوزاد شما نسبت به بستری در بیمارستان می باشد.

طریقه استفاده از قطره بیلی ناستر و تاثیر آن بر کاهش زردی نوزاد چیست؟

قطره بیلی ناستر که از عصاره گیاه شیرخشت (pyracantha) گرفته می شود و به علت دارا بودن موادی همچون مانیتول، فروکتوز، دکستروز و انواع پلی ساکاریدها می تواند در کاهش زردی نوزاد تاثیر مستقیم داشته باشد. مانتیتول ها به علت جذب کم در روده و داشتن خاصیت ملینی باعث ایجاد حالت اسهال و دفع زود به زود مدفوع در نوزاد کرده و زردی نوزاد را کاهش می دهد.

مصرف قطره بیلی ناستر در دوزهای کم (ده قطره) و هر هشت ساعت یک بار می تواند در دفع زردی نوزاد در کنار استفاده از دستگاه زردی نوزاد در منزل موثر واقع گردد.

نتیجه گیری

زردی نوزاد ممکن است نگران‌کننده به نظر برسد، اما در بیشتر موارد، با تشخیص و درمان مناسب، بهبود می‌یابد. علل، علائم و راه‌های درمان زردی نوزاد در این مقاله را بررسی نمودیم. به خاطر داشته باشید که در صورتی که شما یا هرکسی در اقوام شما نوزادش دچار زردی است این نکات می تواند کمک کننده باشد.

پرسش‌های متداول

 1. آیا زردی نوزاد خطرناک است؟ بله، در برخی موارد شدید، زردی نوزاد نشانه‌ای از مشکلات جدی مانند هپاتیت می‌باشد.
 2. آیا می‌توانم با استفاده از روش‌های طبیعی زردی نوزاد را درمان کنم؟ بله، در مواردی می‌توان با روش‌های طبیعی مانند تغذیه منظم و ماساژ پوست، و اشتفاده از طب سنتی به کاهش زردی نوزاد کمک کرد اما برای درمان تخصصی حتما از دستگاه زردی نوزاد می بایست استفاده کنیم.
 3. چه مواردی باعث زردی نوزاد می‌شود؟ عوامل مختلفی مانند زردی فیزیولوژیک، زردی پاتولوژیک و عدم توانایی کبد در تجزیه بیلیروبین می‌توانند به ظهور زردی نوزاد منجر شوند.
 4. آیا زردی نوزاد به عوامل وراثتی برمی‌گردد؟ بله، برخی از عوامل وراثتی می‌توانند خطر زردی نوزاد را افزایش دهند.
 5. آیا زردی نوزاد نیاز به مراقبت خاصی دارد؟ بله، نوزادان مبتلا به زردی نیاز به مراقبت‌های خاصی مانند تعویض خون و یا نوردرمانی دارند.
4.9/5 - (13 امتیاز)
16 پاسخ
  • مدیر سایت
   مدیر سایت گفته:

   با سلام به جناب آقای محسنی عزیز. خدمتتون عارضم که هزینه اجاره دستگاه زردی نوزاد در منزل بستگی به تعداد روزهای مورد استفاده در منزل شما و بهبودی کامل نوزاد شما دارد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و دقیق تر در قسمت تماس با ما در سایت ما می توانید اطلاعات تکمیلی را به صورت جزئی تر از طریق کارشناسان ما دریافت نمایید. تشکر از شما

   پاسخ
  • مدیر سایت
   مدیر سایت گفته:

   سلام. به علت اینکه نیاز به توضیحات زیاد در این خصوص می باشد، لطفاً با شماره پشتیبانی در قسمت تماس با ما در سایت تماس بگیرید. ممنون

   پاسخ
  • مدیر سایت
   مدیر سایت گفته:

   سلام.معمولاً نوزادانی که مبتلا به زردی هستند یک روز بعد از تولد از رنگ زرد پوست بدن و چشمان نوزادان می توان متوجه بیماری زردی آن ها شد.

   پاسخ
 1. مهلا احسانی راد
  مهلا احسانی راد گفته:

  سلام.تشکر از سایت خوبتون. می خواستم بپرسم تست زردی نوزاد در منزل را چطور می تونیم انجام دهیم.ممنون

  پاسخ
 2. رها رفبعی
  رها رفبعی گفته:

  سلام.تشکر می کنم از مطالب مفید سایت خوبتون.امیدوارم مطالب مفید که داخل سایت شما وجود داره ادامه دار باشه و ما استفاده کنیم.

  پاسخ
  • مدیر سایت
   مدیر سایت گفته:

   سلام. ما سعی می کنیم که مطالب سایت ما آموزنده و قابل بهره برداری برای تمام عزیزانی که نگران دلبند خود هستند باشد و این مطالب کمکی هر چند ناچیز اما مفید فایده قرار بگیرد. تشکر از شما

   پاسخ
  • مدیر سایت
   مدیر سایت گفته:

   سلام. خواهش می کنم. ما سعی می کنیم که اطلاعات مفید و ارزنده ای را در اختیار خوانندگان و کسانی که به این اطلاعات نیاز دارند قرار دهیم و همیشه اطلاعات بروز در خصوص دستگاه زردی نوزاد را در سایتمان درج نماییم.

   پاسخ

تعقیب

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *