چشم بند برای درمان زردی | نحوه استفاده صحیح از چشم بند

چشم بند برای درمان زردی

چشم بند برای درمان زردی نوزادی با توجه به آموزش گام به گامی که به صورت تئوری به شما خواهیم داد، شما می توانید به تنهایی ار این ابزار کمکی، بدون نیاز به آموزش خاصی از آن برای درمان زردی نوزاد خود استفاده نمایید.

در ابتدا توضیح کوتاهی در خصوص دستگاه زردی نوزاد و نحوه استفاده از آن به شما خواهیم داد. البته کارشناسان ما وقتی دستگاه زردی نوزاد را به شما تحویل می دهند، همانجا نحوه استفاده از چشم بند را به شما آموزش خواهند داد.

در هر صورت اگر مطالب کارشناسان ما را فراموش کردید و یا این که خواستید در یک مکان دیگر، دوباره این دستگاه را راه اندازی نمایید، ما تمام جزئیات را برای شما شرح خواهیم داد.

دستگاه هایی که درب منازل تحویل داده می شوند، تماماً از دستگاه هایی هستند که دارای استاندارد و تاییدیه از سازمان تجهیزات پزشکی ایران هستند و از این بابت خیالتان راحت باشد. این دستگاه ها به صورت اتومات عمل می کنند و شما کافیست دکمه استارت دستگاه را فشار دهید.

پس از این کار دستگاه روشن می شود و سر تایم خود به صورت اتومات که معمولاً دو ساعته می باشد، خود به خود خاموش می شود.

با آموزشی که کارشناسان ما به شما خواهند داد، شما به راحتی و خیلی آسان می توانید دستگاه زردی را راه اندازی کنید. اکثر این دستگاه ها از پایه کشویی یا داخل، خواب(داخل بسته شونده) استفاده می کنند و کافیست شما این پایه ها را همانطور که کارشناسان ما در هنگام تحویل دستگاه زردی نوزاد به شما آموزش می دهند، باز نمایید.

در مرحله بعد با قرار دادن زیرانداز یا تشک نوزاد و یا یک ملحفه در زیر دستگاه و برهنه کردن نوزاد به غیر از پوشک، نوزاد را در زیر دستگاه خوابانده و کلید استارت دستگاه را بزنید.

مطالب مرتبط  تغذیه مادر برای کاهش زردی نوزاد | نقش تغذیه مادر و کاهش زردی

چشم بند برای درمان زردی

نحوه استفاده صحیح از چشم بند برای درمان زردی

نحوه استفاده صحیح از چشم بند برای درمان زردی به این شکل است که صورت نوزاد را قبل از استفاده از چشم بند، با دستمال مرطوب تمیز نمایید. مخصوصاً قسمت های اطراف چشم که از اشک و یا ترشحات اطراف چشم تهی گردند.

در ادامه با انداختن چشم بند به دور سر نوزاد که قسمت پشتی آن از کش و قسمت جلویی که بر روی چشم های کودک قرار می گیرد از پارچه پنبه ای است، می توان به راحتی از این ابزار کمکی درمان زردی نوزاد استفاده نمود.

چشم بند زردی چه فوایدی دارد؟

همانطور که در ابتدای این مقاله یک اشاره کوتاهی در خصوص راه اندازی و نحوه استفاده از دستگاه زردی اشاره ای داشتیم، در ادامه در خصوص فواید استفاده از چشم بند زردی برای استفاده در زیر دستگاه زردی برای نوزاد توضیحاتی خواهیم داد.

چشم بندی زردی یکی از ابزار و وسایل خاص کمکی برای کاهش زردی و یا درمان زردی نوزاد برای محافظت از قرنیه چشم نوزاد در برابر نور و اشعه چراغ های ال ای دی دستگاه، به چشم نوزاد می بندند.

چشم بندی زردی توسط شرکت های خدمات پرستاری مجاز و دارای مجوز لازم در خصوص ارائه دستگاه زردی که برای استفاده از آن برای درمان زردی نوزاد در منزل ارائه می گردد. این وسیله محافظتی توسط شرکت های خدمات پرستاری، به صورت رایگان ارائه می گردد. طرز استفاده از آن را در همان روز تحویل دستگاه، به شما آموزش خواهند داد.

مطالب مرتبط  دستگاه بیلی چک در منزل | هزینه و قیمت دستگاه بیلی چک چقدر است؟

استفاده از چشم بند برای درمان زردی نوزاد، یکی از ساده ترین کارهایی است که می توان با خارج کردن آن از بسته بندی یک بار مصرف و نصب بر روی چشم نوزاد، در زمانی که نوزاد در زیر دستگاه قرار دارد، مورد استفاده بهینه قرار می گیرد.

نوزادان به علت این که درک درستی از نور ندارند، ممکن است هنگام استفاده از دستگاه زردی، چشم خود را باز نگه دارند و احتمال آسیب دیدن قرنیه چشم این نوزادان وجود دارد. استفاده از چشم بند برای درمان زردی نوزادان یکی از اصول ایمنی در هنگام استفاده از این دستگاه می باشد.

چشم بند برای درمان زردی

چشم بند زردی چه خصوصیاتی دارد؟

چشم بند برای درمان زردی نوزاد که از الیاف پنبه ساخته شده است، بسیار نرم و به دور از موادی ساخته شده است که قسمت داخلی آن حساسیت بر روی چشم و یا صورت نوزاد ایجاد نمی کند. جشم بندها از دو بند برای فیکس کردن و قرار گرفتن اصولی برخوردار است که یکی در دور سر و دیگری در بالای سر قرار می گیرد و چشم بند از حرکت کردن باز می ایستد.

هنگام استفاده از چشم بند باید ایمنی لازم در پیش گرفته شود تا از حرکت به سمت بینی نوزاد جلوگیری به عمل آید. مادر نوزاد باید این اطمینان را پیدا کند که چشم بند از حرکت بر روی بینی نوزاد و اختلال در تنفس نوزاد مزاحمت ایجاد نکند.

مادران باید دقت لازم در خصوص خیس نبودن چشم بندها که ممکن است بر اثر ترشحات چشم نوزاد ایجاد می گردد اطمینان حاصل کنند و مراقبت های لازم را انجام دهند. اگر مواردی در این خصوص دیده شد، باید حتماً نسبت به تعویض و قرار دادن چشم بند دیگری، این اقدام را انجام دهند.

مطالب مرتبط  تاثیر حجامت بر درمان زردی چیست؟|درمان زردی با حجامت لاله گوش

چشم بند برای درمان زردی

ویژگی های چشم بند برای درمان زردی چیست؟

از جمله ویژگی هایی که برای چشم بند برای درمان زردی باید متصور بود عبارتست از:

1- تهیه شده از جنس پنبه با استفاده از کش لاکرا چهار درصد

2- دارای عرض حداقل چهار سانت

3- دارای خواص ضد حساسیت

5- دارای استاندارد بهداشتی و استرلیزه

آیا می توان از چشم بند برای درمان زردی استفاده نکرد؟

خیلی ها این سوال را پرسیده اند که از چشم بند برای درمان زردی اگر بخواهند استفاده نکنیم، آیا این امکان وجود دارد؟ در جواب این عزیزان باید بگوییم که جواب مثبت است. امروزه دستگاه های پیشرفته زردی نوزاد ساخته شده است که سر نوزاد از دستگاه بیرون است و اجاره دستگاه زردی با این مدل دیگر نیازی به استفاده از چشم بند نیست و اشعه ای به چشم نوزاد نمی رسد.

چشم بند برای درمان زردی

چشم بند برای درمان زردی چه مدتی باید بر روی چشم کودک باشد؟

چشم بند برای درمان زردی نوزاد در مواقعی استفاده می شود که نوزاد در زیر دستگاه زردی قرار دارد و وقتی از زیر دستگاه برای تغذیه از شیر مادر بیرون آورده می شود، می توان چشم بند را از چشم نوزاد باز نمود.

تغذیه مادر در زمان درمان نوزاد دارای زردی خیلی مهم است. وقتی نوزاد از زیر دستگاه زردی خارج می شود، باید تغذیه مناسبی که همان شیر مادر است، در اختیار نوزاد قرار گیرد. این امر ممکن نمی شود مگر با تغذیه صحیح مادر که باید در این زمان مادر از غذاها و میوه ها و سیزیجات که طبع خنک دارند، استفاده نماید.

حتی مادر می تواند در این زمان از شیرخشت و ترنجبین که این دو ماده غذایی طبع خنکی دارند، با دستورالعملی که در طب سنتی و طب اسلامی در این خصوص وجود دارد، استفاده نماید.

شرکت خدمات پرستاری آریافتو این آمادگی را دارد که در خصوص هر گونه سوال و یا پیشنهاد و یا انتقاد و مشاوره در خصوص اجاره دستگاه زردی نوزاد در منزل دارید، در قسمت تماس با ما در سایت ما می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

حتما ببینید

تغذیه مادر برای کاهش زردی نوزاد

تغذیه مادر برای کاهش زردی نوزاد | نقش تغذیه مادر و کاهش زردی

تغذیه مادر برای کاهش زردی نوزاد چگونه باید باشد؟ تغذیه مادر برای کاهش زردی نوزاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button