دستگاه بیلی چک در منزل | هزینه و قیمت دستگاه بیلی چک چقدر است؟

دستگاه بیلی چک در منزل

دستگاه بیلی چک در منزل چه استفاده هایی دارد؟ و از کجا باید تهیه نماییم؟ قیمت اجاره و یا خرید این دستگاه چقدر است؟ این تمامی سوالاتی است که قصد داریم در این مقاله به آن بپردازیم و در خصوص این موضوع صحبت کنیم. پس اگر قصد دارید اطلاعاتی در این خصوص داشته باشید، تا انتهای با ما باشید.

دستگاه بیلی چک یکی از ابزارها و تجهیزات پزشکی در تشخیص میزان بیلی روبین در سرم خون نوزادان مبتلا به زردی می باشد که با استفاده از تکنولوژی و فناوری به روز دنیا در این دستگاه استفاده شده است تا به صورت دیجیتالی میزان بیلی روبین خون نوزادان را بدون سوزن و خونگیری و بدون درد مشخص و نشان دهد.

دستگاه بیلی چک از روی پوست نوزاد و غیر تماسی می تواند به صورت دقیق و به شکل عدد دیجیتال روی نمایشگر خود میزان بیلی روبین خون نوزاد را  به خوبی تشخیص و نمایش دهد. این دستگاه به خوبی می تواند کمک کند تا نوزاد، از دستگاه زردی  تا چه مدت زمانی استفاده نماید.

از شرکت هایی که شغل شان اجاره دستگاه زردی نوزاد است می توانید، دستگاه بیلی چک در منزل را بخواهید و از خدمات خوب این دستگاه برای تشخیص میزان درجه زردی نوزاد خود استفاده نمایید.

این دستگاه به شما کمک خواهد کرد که چه زمانی نوزاد شما به دستگاه زردی نیاز دارد و یا چه زمانی زردی نوزاد پایین آمده و دیگر احتیاح به استفاده از دستگاه زردی نیست.

دستگاه بیلی چک در منزل

مزیت استفاده از دستگاه بیلی چک در منزل چیست؟

از مهمترین مزیت هایی که برای استفاده از دستگاه بیلی چک می توان نام برد، این است که این دستگاه کوچک اما کاربردی را می توان در منزل و بدون خونگیری و یا استفاده از سوزن، در منزل و یا هر جای دیگر و فقط از طریق تشخیص از روی پوست نوزاد، میزان زردی نوزاد را مشخص کرد.

مطالب مرتبط  تاثیر حجامت بر درمان زردی چیست؟|درمان زردی با حجامت لاله گوش

این دستگاه به علت این که هیچ تماسی با بدن نوزاد ندارد و نیاز به سوراخ کردن و یا خونگیری ندارد، غیر تهاجمی تلقی شده و هیچ گونه عفونت و یا میکروب و باکتری وارد بدن نوزاد نمی شود و تهدیدی در این زمینه نیست.

امروزه با استفاده از تکنولوژی و پیشرفت علم و به کارگیری دستگاه بیلی چک، تمامی آزمابیشات سنتی و خونگیری با سوزن برای تشخیص میزان زردی نوزاد کارایی خود را از دست داده و کاربرد ندارد.

دستگاه بیلی چک در منزل و یا در هر کجا که نیاز باشد، می تواند به عنوان یک ابزار پزشکی پیشرفته به کمک پزشکان و یا شرکت های خدمات پرستاری مثل خدمات پرستاری آریافتو آمده و میزان دقیق بیلی روبین موجود در خون نوزادان را اندازه گیری نماید.

دستگاه بیلی چک در منزل

جدول اندازه گیری بیلی روبین خون نوزاد با استفاده از بیلی چک

با استفاده از دستگاه بیلی چک می توان به راحتی میزان و درجه بیلی روبین در خون نوزاد را مشخص نمود. به طول کلی اگر زردی نوزاد فقط در ناحیه سر و صورت باشد، قطعاً دستگاه بیلی چک عدد 7 الی 10 را نشان خواهد داد. این عدد بستگی به کم بودن که عدد 7 و به همین نسبت هر چه بیشتر باشد، عدد بالاتری تا نهایت 10 را نشان می دهد.

در مواردی اگر زردی به نواحی پایین تر از سر نیز سرایت کرده باشد، مثلاً اگر تا ناف نوزاد زردی مشاهده شود، عددی بالاتر از 11 الی 15 به نسبت شدت زردی، درجه آن را نشان خواهد داد.

در مواقعی اگر بیلی روبین از ناف تا پاها یعنی تا زیر شکم وجود داشته باشد، عدد زردی که دستگاه بیلی چک نشان خواهد داد از 16 تا 20 خواهد بود. اگر پاها هم زرد باشد عدد 21 الی 25 روی نمایشگر به نمایش در خواهد آمد.

مطالب مرتبط  قطره بیلی ناستر چیست؟ | بهترین قطره درمان زردی نوزاد چیست؟

با اجاره دستگاه زردی نوزاد در منزل از خدمات تست زردی نوزاد، با هزینه یک دهم نسبت به تست در بیمارستان استفاده کنید و در صورت رضایت آن را به دیگران نیز توصیه نمایید.

دستگاه بیلی چک در منزل

انجام تست زردی در منزل با دستگاه بیلی روبین به چقدر زمان نیاز دارد؟

انجام تست زردی با دستگاه بیلی روبین بین 5 الی 10 دقیقه زمان لازم دارد و در زمان گرفتن تست، نوزاد نباید بیقرار باشد و نباید گریه نکند. گریه نوزاد در اندازه گیری دقیق بیلی روبین خون او تاثیر گذارد است و می تواند بیلی روبین را زیادتر نشان دهد.

نوزاد باید برای تست زردی در آرامش کامل باشد و در آغوش مادر نیز می توان تست زردی با استفاده از دستگاه بیلی چک از نوزاد گرفت. یکی از مزیت های استفاده از دستگاه بیلی چک ، علاوه بر بدون درد بودن و ایمن بودن ، زمان جوابدهی خیلی کوتاه ، که می توان با این روش به آن دست یافت.

در روش های سنتی باید از نوزاد خونگیری انجام می شد و خون گرفته شده در آزمایشگاه و لابراتوارهای بیمارستان ها با صرف زمان زیاد و هزینه گزاف و کار زیاد به نتیجه مثبت و یا منفی بودن و یا مشخص نمودن درجه زردی نوزاد اقدام می شد.

اما امروزه با استفاده از بیلی چک این موانع برداشته شده و زمان جواب آزمایش نیز خیلی کم شده و در نتیجه، هزینه های این گونه آزمایش ها نیز به صورت چشمگیری کاهش یافته است.

دستگاه بیلی چک در منزل

آیا استفاده از دستگاه بیلی چک عوارض و خطر برای نوزاد دارد؟

خیلی از والدین سوال پرسیده اند که دستگاه بیلی چک برای سلامت نوزادان خطر آفرین هست یا خیر؟ در جواب این عزیزان باید بگوییم که این دستگاه ها ایمن هستند و به تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا و اروپا رسیده است.

مطالب مرتبط  تغذیه مادر برای کاهش زردی نوزاد | نقش تغذیه مادر و کاهش زردی

این دستگاه ها هیچ عوارضی برای نوزادان ندارد و می توان به بهترین وجه ممکن از این دستگاه ها استفاده نمود. با این دستگاه خطرات عفونت و یا درد در نوزادان که به صورت سنتی خونگیری می شد، دیگر خبری نیست و نوزاد در صحت و سلامت و بدون هیچ درد و یا خطری، می توان میزان زردی وی را اندازه گرفت.

دستگاه بیلی چک در منزل

از کجا بفهیم نوزاد تازه متولد شده زردی دارد؟

یکی از روش ها برای فهمیدن این که آیا نوزاد ما زردی دارد یا نه؟ نگاه کردن به پوست صورت و یا رنگ سفیدی چشم نوزاد است. اگر رنگ پوست صورت و یا بدن و یا سفیدی چشم به زردی زد و رنگ زرد به خود گرفت این همان تشخیص اولیه است که والدین می توانند پی به زردی نوزاد خود ببرند.

در ادامه و بعد تست اولیه که به آن اشاره نمودیم، بی قرار و گریه زیاد نوزاد و عدم خوردن شیر مادر و به عبارتی مشکل در تغذیه و بی حالی از دیگر نشانه های وجود زردی در نوزاد می باشد.

اگر این علائم را در نوزاد خود دیدید به سرعت باید با یک شرکت ارائه دهنده خدمات پرستاری دستگاه زردی تماس بگیرید و در اسرع وقت با استفاده از دستگاه بیلی چک که این شرکت ها در اختیار دارند، میزان زردی نوزاد شما اندازه گیری شود. 

در ادامه نیز دستگاه مناسب زردی نوزاد، در اختیار شما قرار خواهد گرفت و دستورالعمل ها را نیز به شما خواهند گفت. شما در ادامه و با قرار دادن نوزاد خود داخل دستگاه زردی نوزاد، پس از 48 تا 72 ساعت می توانید شاهد سلامتی نوزاد خود باشید.

حتما ببینید

تغذیه مادر برای کاهش زردی نوزاد

تغذیه مادر برای کاهش زردی نوزاد | نقش تغذیه مادر و کاهش زردی

تغذیه مادر برای کاهش زردی نوزاد چگونه باید باشد؟ تغذیه مادر برای کاهش زردی نوزاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button